Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jaki fotel wybrać do salonu fryzjerskiego?

salon fryzjerski

Żaden profesjonalny salon fryzjerski nie może prawidłowo funkcjonować bez dobrego wyposażenia. Podstawowym meblem, o którym nie można zapominać będzie fotel fryzjerski. Ze względu na bogate ofertę konieczne będzie zwracanie uwagi na to, by fotel miał kilka istotnych funkcji, które musi spełnić, by rzeczywiście nadawał się dobrze do salonu. 

Cechy idealnego fotela?
Na samym początku warto zwrócić uwagę na fakt, że fotel powinien być wybrany w porozumieniu z fryzjerem. Przede wszystkim ma bowiem usprawniać jego pracę i nie przeszkadzać w jej wykonywaniu. Dopiero w drugiej kolejności istotne jest by klient czuł się na tym fotelu komfortowo. A na samym końcu tak naprawdę trzeba zwracać uwagę na kwestie związane z estetyką. 

Cena a wybór fotela
Niestety bardzo wielu właściwości salonów podczas wybierania foteli zwraca uwagę na to jaka będzie jego cena. Może jest ona istotna, jednak nie może być dominująca. W przeciwnym razie będzie miał niższą jakość i co za tym idzie szybko ulegnie zniszczeniu a często bywa także tak, że nie będzie funkcjonalny. Poza tym aspekt związany z atrakcyjnością fotela również będzie na niższym poziomie. Dlatego niech fotel stanie się inwestycją, która będzie mogła się stosunkowo szybko zwrócić. 

Higiena nie bez znaczenia
Podczas wybierania konkretnego modelu fotela koniecznie trzeba zwracać uwagę na kwestie, które związane sa z higiena i możliwością zachowania porządku. W tym przypadku szczególnie będzie trzeba zwracać uwagę na rodzaj materiału, z którego fotel się składa. Złym rozwiązaniem jest tapicerka materiałowa. Jej główną wadą będzie to, że oczyszczanie zajmuje wiele czasu, a czasem będzie wymagał dodatkowego czasu na czyszczenie fotela przez co fryzjer będzie tracił czas, dlatego taka właśnie tapicerka jest odradzana. 

Fotel Fryzjerski Pik z oferty AYALA. Fot. ayala-com.pl

Dodatkowe funkcje
Dziś fotel nie ma służyć jedynie jako miejsce, gdzie klient siedzi w momencie, gdy fryzjer będzie dla niego realizował usługę. Przede wszystkim ma on usprawniać pracę. Dlatego warto postawić na takie fotele, które mają dodatkowe funkcje. Podstawowa sprawa to regulowanie wysokości. Oprócz tego potrzebne będą także funkcje, które podniosą wygodę klientów. Niezmiernie przydatne będą także modele foteli, do których dołączona będzie myjnia.

Obicia foteli
Obicia foteli są bardzo ważne, ponieważ to ono na co dzień będzie walczyło ze światem, to przy nim będzie się bardzo wiele działo. Dlatego musi być odporne na plamy, pozwalać na łatwe zmywanie z niego zabrudzeń. Dodatkowo folia ochronna może być dobrym pomysłem, ale trzeba wiedzieć, że taki element zmniejszy estetykę naszego salonu. 

Pompa w fotelu
Zmiana wysokości to bardzo ważna sprawa w trakcie pracy. Dlatego musimy zdecydować się na odpowiednią pompę w fotelu, która tą zmianę wysokości nam umożliwi. Pompa wypełniona płynem jest droższą opcją, ale można podnosić i obniżać fotel, gdy klient się na nim znajduje co na pewno jest pożądana opcją. Jeśli ktoś chce mieć profesjonalny salon powinien pomyśleć o tym, by mieć również profesjonalne fotele, na których goście będą się czuć komfortowo.

Firma AYALA oferuje również fotele fryzjerskie dostępne od ręki. Dowiedz się więcej.

AYALA S.A. ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno, Tel. 22 702 03 33