Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Białe wnętrza - nowoczesność i minimalizm

Biel we wnętrzu może łączyć w sobie elementy nowoczesności i minimalizmu w taki sposób, że uzyskamy znakomitą aranżacja wnętrz w białym stylufunkcjonalność każdej przestrzeni, a przy tym nie wpadniemy w zimną nudę i rutynę. Ważne jest zastosowanie różnych odcieni bieli. W prezentowanej aranżacji wyjątkowo ciekawie prezentuje się kontrast produkowany przez gres i cegłę. Jej zadaniem było przygotowanie przestrzeni życiowej dla młodej pary, przestrzeni przede wszystkim funkcjonalnej. Warunkiem uzyskania dobrego efektu staje się cegła na ścianie, przy której jest postawiona wygodna kanapa, a wszystko kończy stół nakryty i czekający na domowy obiad. Biel wąskich pokoi można ocieplić za pomocą naturalnego drewna. Ten sam schemat można wykorzystać w otwartej kuchni, pokojach czy w łazience.

Modna aranżacja wnętrz - kamień, białe ściany? Dlaczego nie!

W aranżacji wnętrz najważniejsze znaczenie ma długi salon, ale na pierwszy ogień idzie zawsze duży korytarz, w którym wita nas cegła. Stanowi ona koncept całego projektu. Przestronność salonu pełniącego rolę pokoju dziennego i jadalni zarazem, gwarantuje nam otwarcie kuchni, która się z nim łączy. Jedna ze ścian jest przedłużona, co w połączeniu z prawdziwą inwazją bieli zapewnia nam naprawdę przestrzenne wrażenie.

Salon i kuchnia w bieli

Jeżeli kuchnia jest mała,  jej otwarcie na salon zupełnie eliminuje ten problem. Otrzymujemy przestrzeń do przygotowywania posiłków, jest dodatkowa przestrzeń na przechowywanie, a przestrzeń na jedzenie stanowią cztery krzesła i spory stół. Bardzo istotne jest zastosowanie gładkich frontów mebli, dzięki czemu nie są one elementem obcym w aranżacji. Rolę klina spełniają zasłony z ciemnego materiału w salonie. Tam z kolei najważniejsza jest spora sofa.

Wymyślne rozwiązania

Małe, nieustawne wnętrza tak naprawdę są nieustawne tylko wtedy, kiedy boimy się wykorzystywać odpowiednio dostępną nowoczesna aranżacja wnętrzprzestrzeń. Przedłużenie ściany pozwoliło tutaj na lepsze zaaranżowanie kuchni, a do tego dało się wygospodarować w korytarzu dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Metoda sprawdza się znakomicie w łazience, gdzie wiele sprzętów jest zabudowanych, ale za to przestrzeń kąpielowa jest luźna. Estetycznie wygrywa ją gres. Proste sanitariaty nie są tutaj przypadkiem. Ich obecność została poniekąd wymuszona koniecznością zachowania minimalizmu sprzętów przy stosunkowej pustce stworzonej przestrzeni. Trik z wykorzystaniem dużego lustra dla optycznego powieszenia pomieszczenia jest już tylko wisienką na torcie całej zmyślnej aranżacji.