Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Aranżacja wnętrza krok po kroku

Nie wiesz jak urządzić swoje wnętrze? W jakim stylu je zaaranżować? Pozwól sobie pomóc! Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby na własną rękę zająć się aranżacją swoich czeterech ścian zdaj się na pomoc profesjonalisty. Zatrudnienie projektanta wnętrz może być dobrą inwestycją jednak musisz wiedzieć kilka ważnych rzeczy na temat samej aranżacji wnętrz.

Aranżacja wnętrza - na czym to polega?

Cała zabawa zaczyna się od pierwszego kontaktu z architektem wnętrz i umówienia spotkania. Zakomunikowane muszą być oczekiwania i przedstawiony musi być budżet, albowiem te dwa czynniki są najważniejsze. W czasie spotkania architekt aranżacja wnętrzaskonfrontuje klienta z realiami. Drugim etapem jest zawsze inwentaryzacja wnętrza. Jest to przedsięwzięcie, w ramach którego mieszkanie jest mierzone i fotografowane. Na podstawie takiej dokumentacji możliwe jest przedstawienie projektów ogólnego i szczegółowego aranżacji. Klient zobaczy rzuty techniczne i dostanie kosztorysy. Ich wstępna akceptacja umożliwi przejście do wykonania wizualizacji. Na niej można wprowadzać dowolne zmiany czy ustalać kwestie kolorystyki. Ważne jest, by wszystkie szczegóły były ustalone i zaakceptowane przez klienta. W tym momencie zaczynają się już bowiem realne prace remontowe, których ostatnim elementem jest dobieranie zasłon. Architekt musi z nami pracować do samego końca.

Dobry projektant = dobrze zainwestowane pieniądze

Architekt wnętrz może pełnić dla klienta rolę inwestora zastępczego, czyli stać się w praktyce właścicielem mieszkania na czas inwestycji. Klient oddaje mu klucze i odzyskuje je po zakończeniu wszystkich prac. Całość robót organizuje architekt. aranżacja wnętrza krok po krokuDodatkowe wsparcie ze strony architekta wnętrz może i powinno obejmować: - nadzór nad remontami – architekt powinien nadzorować pracę ekip remontowych, być z nimi w stałym kontakcie i odpowiadać na pojawiające się pytania, a do tego musi być w stanie zorganizować zmiany koncepcji wprowadzane przez klienta już w trakcie prac; - zamawianie materiałów i organizacja ekip remontowych – architekci wnętrz posiadają często sieć partnerów z branży budowlanej i na życzenie klienta mogą ją uruchomić, co w wielu przypadkach wiąże się z niższymi kosztami materiałów budowlanych i z rabatami na ceny wynajęcia ekip remontowo-budowlanych.